Měsíc v OI: květen 2009

7.7.2009
Matyáš Zrno

Roman Joch dne 1. května přednášel v OI pro německé studenty o současné české politické scéně. Ve dnech 8.-10. května se v Budapešti zúčastnil 4. setkání Vanenburg Society, které organizoval Centre for European Renewal. 12. května se zúčastnil slavnostního otevření nové budovy Radia Svobodná Evropa / Radia Svoboda. V květnu poskytl ČT krátké interview na téma socialismus pro pořad Politické spektrum a ČRo 6 rozhovor o křesťanství v Koreji a ve východní Asii. V měsíčníku Mezinárodní politika (5/2009) publikoval analýzu Kam kráčejí američtí republikáni? a na svém blogu joch.blog.idnes.cz komentáře A největším pokrytectvím Jiřího Paroubka je…, Klaus, Kocáb a Lejla a Probůh, přestaňte už s těmi vejci!

Matyáš Zrno kromě své práce na ministerstvu práce a sociálních věcí diskutoval 11. května na ČRo 6 v pořadu Rozmluvy o všem možném a 12. května komentoval na Radiu Proglas růst pravicového extremismu v ČR. 20. května polemizoval na stránkách E15 s Magdalenou Bartošovou o “hnědých” přešlapech Benedikta XVI. Kromě toho se věnoval přípravě letní školy a dalších akcí OI.

Za finanční podporu zaslanou na účet OI v průběhu května děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Michaele Freiové, Kateřině Geislerové, Veronice Kuchyňové Šmigolové a Martě Lipovské, pánům Jakubu Tomkovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Hynku Moravcovi, Janu Jirešovi, Tomáši Chrenkovi, Danu Drápalovi, Robertu Kotzianovi, Martinu Kroupovi, Janu Hellerovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ladislavu Mrklasovi, Josefu Bílkovi, Karlu Palečkovi, Davidu Rýcovi, Milanu Louckému, Ivanu Klabalovi, Zdeňku Mitáčkovi, Rafaelu Kučíkovi, Janu Šafaříkovi, Luboši Šafránkovi, Jiřímu Doskočilovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Janu Horníkovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Liboslavu Paldusovi, Jaroslavu Jirátovi, Františku Vališovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Zbyňku Klíčovi, Jiřímu Gabrielovi, Tomáši Moravcovi, Davidu Jurechovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi, Vlastislavu Košnerovi, Jakubu Růžičkovi a čtyřem anonymním dárcům, a rovněž Křesťanskému společenství Ostrava a Konrad Adenauer Stiftung.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?