Měsíc v OI (duben 2013)

2.5.2013

Roman Joch dne 10. dubna diskutoval v Plzni o syrské občanské válce. O týden později na konferenci pořádané na vysoké škole Cevro institut přednášel a diskutoval o vztahu islámu a demokracie. Ve dnech 18.-20. dubna se účastnil mezinárodní bezpečnostní konference GlobSec v Bratislavě; přitom 18.4. večer promluvil na kolokviu pořádaném Konzervativním institutem M. R. Štefánika o významu Margaret Thatcherové. 25. dubna měl přednášku na Ústavu pro studium totalitních režimů o komunismu a antikomunismu v Americe. Den poté se na slavnostním večeru v Senátu ČR u příležitosti 15. výročí existence Mladých křesťanských demokratů vyjádřil k jejich relevanci v minulosti i dnes. Dne 9. dubna publikoval v Hospodářských novinách zamyšlení Lekce z Thatcherové: Neseďte, dělejte něco!. Na www.ceskapozice.cz Roman v dubnu uveřejnil články Margaret Thatcherová: Když se řekne svoboda… (8. 4.), Ovládne-li Václav Klaus své ego, pochopí i papežovu hru na chudobu (13. 4.), Terorismus v Bostonu: Má Islám problém? (22. 4.) a Řešení sporu o velvyslance: Livia Klasuová se chce věnovat vnoučatům (29. 4.).

Matyáš Zrno přednášel 10. dubna o Afghánistánu v klubu Samaří v Praze. 26. dubna se v Senátu zúčastnil oslav 15 let existence Mladých křesťanských demokratů.

Za finanční podporu obdrženou v měsíci dubnu upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Andree Komancové, Martině Čápové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Davidu Navarovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Tomáši Bergmanovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ondřeji Krutílkovi, Aleši Hodinovi, Jaromíru Neumannovi, Richardu Cvrkalovi, Václavu Vosečkovi, Karlu Smolovi, Peteru Foglarovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Karlu Pliskovi, Jakubu Chromému, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi a Stanislavu Šlechtovi, a společnosti Biorex CZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?