Měsíc v OI: duben 2012

1.5.2012
Matyáš Zrno

Pravidelné měsíční debaty v čítárně Občanského institutu pokračovaly v dubnu přednáškou sociologa Petra Hampla na téma Konzervativní hnutí a třídní konflikt 21. století.

Roman Joch dne 4. dubna diskutoval v Americkém centru o nové bezpečnostní strategii USA, zveřejněné počátkem letošního roku. Den poté moderoval diskusi v OI se sociologem Petrem Hamplem o volebních strategiích pravice. Ve dnech 12.-15. dubna se zúčastnil kolokvia amerického LibertyFund v Budapešti na téma fenoménu post-komunismu. Dne 18. dubna spolu s kolegou Matyášem Zrnem představili velvyslanci Španělska činnost OI. Dne 23. dubna umístil na stránky OI nekrolog Chuck Colson, RIP.

Matyáš Zrno připomněl 5. dubna v komentáři Rány na duši zůstávají i po dvaceti letech  v Lidových novinách dvacetileté výročí vypuknutí války v Bosně a Hercegovině. V úterý 17. dubna přednášel o Afghánistánu v městské knihovně v Kyjově, ve středu 25. dubna pak o islámské imigraci studentům varnsdorfských středních škol v rámci festivalu No comment. Opět o Afghánistánu přednášel 27. dubna studentům Stojanova gymnázia na Velehradě. Organizačně zajišťoval dubnové přednášky z cyklu “Minimum pravicového politika” pořádaného Občanským institutem.

Za finanční podporu OI tentokrát děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Andree Komancové, Kateřině Geisslerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Zbyňku Klíčovi, Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Danu Drápalovi, Richardu Duřpektovi, Robertu Kotzianovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Milanu Louckému, Karlu Mrzílkovi, Aleši Hodinovi, Jaromíru Neumannovi, Ivanu Klabalovi, Janu Šafaříkovi, Jakubu Chromému, Františku Šimkovi, Václavu Vosečkovi, Peteru Foglarovi, Karlu Smolovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Pavlu Bratinkovi, Karlu Pliskovi, Tomáši Moravcovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi a Stanislavu Šlechtovi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?