Měsíc v OI: duben 2011

2.5.2011
Matyáš Zrno

28. dubna uspořádal Občanský institut přednášku a diskusi se Zdeňkem Krejčím, který byl v letech 2007-2010 velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru. Tématem přednášky byla přeměna Kolumbie z rozvráceného státu na pokraji rozpadu do dnešní podoby, kdy je vzorem úspěšné protipovstalecké strategie, boje proti narkomafii i ekonomické obnovy.

Roman Joch diskutoval dne 11. dubna na půdě soukromé vysoké školy Cevro Institut o probíhajících revolucích v arabském světě. Dne 14. dubna vystoupil na semináři v Poslanecké sněmovně o tzv. výhradě svědomí a žádoucnosti jejího včlenění do právního řádu. Dne 21. dubna přednášel a diskutoval o konstitucionalismu na Právnické fakultě MU v Brně. 27. dubna v Americkém centru v Plzni diskutoval o fenoménu Tea Party. Den poté moderoval diskusi v OI s bývalým českým velvyslancem v Kolumbii Zdeňkem Krejčím a 29. dubna moderoval konferenci v Senátu Parlamentu ČR o globálním ekonomickém vládnutí, kterou pořádal The Club of Prague.

Matyáš Zrno v dubnu organizačně připravil přednášku o Kolumbii, která proběhla 28. dubna. Kromě toho v prvním dubnovém dni komentoval pro Český rozhlas masakr zaměstnanců OSN v Afghánistánu. 15. dubna komentoval v ČT24 rozsudek nad chorvatským generálem Ante Gotovinou. O pár dní později, 21. dubna, diskutoval na stránkách Literárních novin s místopředsedou ČSSD Michalem Haškem o tom, zda má současná vláda smysl.

Poděkování za finanční podporu za měsíc duben náleží paním Jarmile Friedlaenderové, Aleně Müllerové, Lucii Creighton, Olze Foglarové, Andree Komancové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Cyrilu Křížovi, Danu Drápalovi, Richardu Duřpektovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Ondřeji Krutílkovi, Milanu Louckému, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Jaromíru Neumannovi, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Václavu Vosečkovi, Robertu Müllerovi, Peteru Foglarovi, Janu Horníkovi, Martinu Romanovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Jakubu Růžičkovi, Pavlu Bratinkovi, Karlu Pliskovi, Tomáši Moravcovi, Petru Valentovi a Leo Pavlátovi, a rovněž jednomu anonymnímu dárci a společnosti Intersnacks, a. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?