Měsíc v OI: duben 2010

30.4.2010
Matyáš Zrno

Dne 29. dubna se díky poslanci Markovi Bendovi a za podpory Nadace Konrada Adenauera uskutečnil v Poslaneckém klubu ODS v PsP ČR seminář Občanského institutu Budoucnost české pravice. V dopoledním bloku vystoupili politologové prof. Miroslav Novák a Petr Sokol. V odpoledním bloku své názory prezentovali publicisté Bohumil Pečinka a Roman Joch. Po prezentacích následovala živá diskuse.

Roman Joch 7. dubna poskytl rozhovor ČRo o vztahu křesťanství k pacifismu a spravedlivé válce (vysíláno 11. dubna). Ve dnech 9.-10. dubna se v americké Philadelphii účastnil setkání The Philadelphia Society, tentokrát na téma „America at the Crossroads: Liberty and Limited Government Endangered“. Na mezinárodní konferenci „The Russian Military Doctrine: Challenges to Central and Eastern Europe“, která proběhla v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 21. dubna, vystoupil s příspěvkem na téma „The Western Policy Towards Russia“. Na vlnách ČRo 6 dne 26. dubna komentoval výsledek maďarských parlamentních voleb. 28. dubna promluvil na demonstraci před Úřadem vlády proti tzv. antidiskriminačním, ve skutečnosti však svobodu omezujícím normám. 29. dubna uspořádal OI v Poslanecké sněmovně seminář „Budoucnost české pravice“, který Roman moderoval a na němž rovněž vystoupil s příspěvkem na dané téma. Na svém joch.blog.idnes.cz uveřejnil příspěvek Jak pivo zachránilo civilizaci (23. dubna).

Jakub Růžička se v měsíci dubnu věnoval přípravě semináře Budoucnost české pravice, který se konal 29. dubna v prostorách poslaneckého klubu ODS.

Za finanční podporu upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Michaele Freiové, Kateřině Geislerové, Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Cyrilu Křížovi, Hynku Moravcovi, Jakubu Tomkovi, Janu Hellerovi, Martinu Frélichovi, Richardu Duřpektovi, Davidu Navarovi, Tomáši Chrenkovi, Danu Drápalovi, Robertu Kotzianovi, Ondřeji Krutílkovi, Milanu Louckému, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Ladislavu Mrklasovi, Jaromíru Neumannovi, Luboši Šafránkovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Janu Horníkovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Martinu Romanovi, Jindřichu Řičicovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Liboslavu Paldusovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Tomáši Moravcovi, Petru Valentovi, Leo Pavlátovi, třem anonymním dárcům, nadaci Konrad Adenauer Stiftung a společnosti Intersnacks, jmenovitě panu Stanislavu Janskému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?