Měsíc v OI: červenec 2007

1.8.2007
Redakce

Roman Joch dne 1. července diskutoval na vlnách ČRo 6 o obranných strategiích USA v době studené války. Ve dnech 4.-6. 7. se účastnil setkání Vaneburg Society v rakouském městečku Gumpoldskirchen. Pak trávil rodinnou dovolenou v Itálii. 25. 7. jednal v americké rozhlasové stanici RFE/RL o přípravě společné konference na téma islámu v Evropě. Ve dnech 26.-29. 7. se zúčastnil kolokvia Liberty Fund ve švýcarském Sierre na téma „von Mises a Hayek o svobodě, člověku a utopii“. 5. 7. publikoval v RC Monitoru článek Impérium (antidiskriminace) vrací úder! a 28. 7. v Kavárně Mf Dnes recenzi knížky Billa Gertze „Zrada“, která vyšla pod titulkem Koho a co Clinton zradil. V červenci byl také požádán redakcí Mf Dnes o psaní vlastního blogu na jejích stránkách; lze jej najít na adrese http://joch.blog.idnes.cz/

Matyáš Zrno strávil větší část července na horolezecké expedici v černohorských a albánských Prokletijích. Ve zbylém čase pobýval v Černé Hoře, kde pro TV Atlas komentoval možnosti horské turistiky v Černé Hoře, jednal se zástupci nezávislých médií, islámské náboženské obce, Sdružení pro uchování kulturně-historické tradice Muslimů v Černé Hoře „Almanah“ a Turistické organizace města Kotoru. Dále se věnoval pokračování výzkumu sociálně-ekonomických podmínek života v etnografické oblasti Cuce po druhé světové válce.

Za finanční podporu vyjadřujeme poděkování pánům Josefu Břečkovi, Mojmíru Hamplovi a Tomáši Ježkovi a rovněž americké Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?