Měsíc v OI (červen 2013)

28.6.2013

Roman Joch 5. června přednášel a diskutoval o komunismu a antikomunismu v Československu na setkání Konzervativní strany v Praze. Den poté se účastnil konference pořádané Knihovnou Václava Havla na New York University v Praze o evropské identitě. 8. června se účastnil konference středo- a východoevropských středo-pravicových stran a think-tanků v litevském Vilniusu, pořádané americkým International Republican Institute, na které referoval o současném vývoji v rámci amerického a britského konservatismu. 10. června se pak účastnil semináře NATO v Bruselu o současnosti a plánech do budoucnosti této obranné aliance. 19. června na debatě pořádané Asociací pro mezinárodní otázky o případné západní intervenci v Sýrii obhajoval stanovisko proti intervenci. 20. června pak na vlnách Slovenské televize v pořadu Lampa diskutoval o politické situaci v ČR nastalé po policejní razii na Úřadu vlády 13. 6., jež vedla k demisi vlády Petra Nečase. Na www.ceskapozice.cz uveřejnil v červnu tyto komentáře: Polemika nad případem Putna: Císař trpí omylem relativizujících liberálů (8. 6.), Klaus k zásahu ÚOOZ: Možná jen takový „tyátr“ (14. 8.), Co je jasné a co je nejasné (16. 6.) a Trumfy nemá v rukou prezident, ale parlament. Může Zemana pokořit a ponížit (28. 6.).

Matyáš Zrno se kromě běžné práce v OI účastnil 26. června večeře s izraelským velvyslancem, aby posílil úlohu Občanského institutu ve světovém sionistickém spiknutí.

 

Upřímné poděkování za finanční podporu OI náleží tentokrát paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Olze Foglarové, Martině Čápové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Martinu Frélichovi, Janu Doleželovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Václavu Foglarovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Aleši Hodinovi, Jaromíru Neumannovi, Richardu Cvrkalovi, Václavu Vosečkovi, Peteru Foglarovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Karlu Smolovi, Pavlu Bratinkovi, Martinu Romanovi, Karlu Pliskovi, Jakubu Chromému, Vilému Michalovi, Leo Pavlátovi, Tomáši Moravcovi, Petru Valentovi a Stanislavu Šlechtovi, a rovněž společnosti Biorex.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?