Měsíc v OI: červen 2010

30.6.2010
Matyáš Zrno

Třetího června se v čítárně Občanského institutu uskutečnila další přednáška s besedou v rámci pravidelných „posledních úterků v OI“. Hostem byl tentokrát vedoucí civilní části českého Provinčního rekonstrukčního týmu v Afghánistánu Matyáš Zrno, který hovořil o svých zkušenostech z této mise.

Roman Jo
ch na školící konferenci amerického International Republican Institute pořádané v chorvatském Zadaru pro zástupce středo-pravicových stranických think-tanků a nadací ve dnech 4.-5. června presentoval svůj příspěvek „The American Conservatism: Conservatism as Fusionism“. Na 5. výročním setkání sdružení Center for European Renewal pořádaném 11.-12. června v benediktinském klášteře Tyniec u Krakova přednášel a diskutoval na téma „Conserving Liberalism?: Conservatism and Classical Liberalism“. Na setkání Demokratického klubu na půdě Vysoké školy Cevro institut dne 17. června diskutoval na téma, zda je demokracie slepou uličkou lidských dějin. Dne 21. června provázel sídlem Senátu ve Valdštejnském paláci americké studenty z The Reagan Legacy Foundation. Dne 1. června na vlnách ČRo 6 diskutoval o vývoji a událostech v Severní Koreji. V červnovém čísle měsíčníku Konzervativní listy uveřejnil úvahu Volby 2010 – co se stalo a na svém blogu joch.blog.idnes.cz publikoval příspěvek Edvard Beneš se zasloužil o stát… V červnu také trávil část své letní dovolené ve Slovinsku.

Jakub Růžička se v měsíci červnu věnoval přípravám třetího ročníku Letní školy OI. Kromě toho připravil stánek Občanského institutu na jubilejním 21. kongresu Občanské demokratické strany, kde se OI presentoval s dalšími pravicovými think-tanky.

Za finanční podporu tentokrát děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Ditě Tomkové, Lucii Creighton, Andree Komancové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Janu Doleželovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Hynku Moravcovi, Janu Hellerovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Ladislavu Mrklasovi, Jaromíru Neumannovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Luboši Šafránkovi, Martinu Romanovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Miloslavu Kučerovi, Jaroslavu Jirátovi, Liboslavu Paldusovi, Janu Horníkovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Šimonu Hradílkovi, Tomáši Moravcovi, Leo Pavlátovi, Petru Valentovi, třem anonymním dárcům a nadaci Hanns Seidel Stiftung

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?