Měsíc v OI: červen 2005

5.6.2005
red.

Konference o vztahu církve a státu v teologických doktrínách církví v ČR – aktivity zaměstnanců OI v červnu21. června se v Emauzském klášteře uskutečnila konference Vztah církve a státu v teologických doktrínách církví ČR, již pořádaly Občanský institut a Společnost pro dialog církve a státu ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví, Katolickou teologickou fakultou UK, Evangelickou teologickou fakultou UK a Husitskou teologickou fakultou UK. Přednášeli např. Mons. Ladislav Hučko, Zdeněk Kučera, Lubomír Mlčoch, Cyril Svoboda a Jakub Trojan.


Michaela Freiová v červnu uzavřela svou práci pro OI. Přeložila text přednášky Allana Carlsona „Debakl evropské rodinné politiky“, pro Radio Proglas natočila promluvu o diskriminaci křesťanů v Evropě, pro slovenský čtvrtletník Impulz připravila článek „Zdroje křesťanské obnovy Evropy“ a na pravidelném úterním večeru OI přednesla příspěvek o změnách přístupu OSN k rodině.


Roman Joch 1. června přednášel ve Vzdělávacím centru Na baště sv. Jiří o vzájemných vztazích mezi Amerikou, Evropou a východní Asií. 14. června se v Brně zúčastnil pracovního zasedání na téma „Co může nabídnout západní svět současnému Iráku“, jež pořádaly Centrum pro studium demokracie a kultury spolu s International Republican Institute. 21. června vystoupil na konferenci o vztahu státu a církví ve svobodné společnosti. O tři dny později diskutoval na letním táboře Mladých konzervativců o tom, co má dělat pravicová politická strana, aby byla úspěšná. Konečně 30. června přednášel pro studenty Anglo-americké vysoké školy v Praze o zahraniční politice ČR za posledních 15 let. V MfD 20. června publikoval komentář Papež ani církev nic nevnucují, týkající se odmítavého stanoviska církve k používání kondomů.


Jana Pláteníková se v červnu podílela na přípravě akcí OI. Na posledním předprázdninovém diskusním večeru v rámci posledních úterků v OI referovala o březnovém zasedání Komise pro postavení žen v newyorském sídle OSN, jehož se jako zástupce nevládního sektoru zúčastnila. V závěru měsíce se zúčastnila konference Neuwaldegg Institut ve Vídni s názvem „Psychologie pro 21. století“.


V červnu nás finančním přípěvkem opět podpořila paní Věra Budilová, za což jí touto cestou srdečně děkujeme, stejně jako nadaci Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?