Měsíc v OI: březen 2010

31.3.2010
Redakce

Roman Joch 8. března na vlnách ČRo 6 komentoval výsledek parlamentních voleb v Iráku. 15. března v pořadu ČT „Události, komentáře” polemizoval s povinnými kvótami pro zastoupení žen v politice a byznysu (dobrovolné kvóty jsou věcí rozhodnutí firmy nebo strany). Dne 19. března na zámku v Děčíně přednášel a diskutoval na téma „Ideové zdroje západní civilizace”. Na gymnáziu v Nymburce měl dvě přednášky pro studenty: o pravici a levici a o mezinárodních vztazích. Na svém joch.blog.idnes.cz publikoval příspěvky Koňské rady pana profesora, Homofonie, nebo umlčování kritiky, Chvála Kocába a Obama chce photo-op v Praze, ale co chceme od něj my? V měsíčníku Mezinárodní politika 3/2010 hodnotil první rok Obamova presidentství (Barack Obama první rok v Bílém domě) a pro Revue Politika napsal esej Od senátorarebela po rebelující daňové poplatníky: 60 let americké poválečné pravice od McCarthyho po čajové parties (23. března)

Jakub Růžička v měsíci březnu připravil výroční zprávu Občanského institutu za rok 2009. Začal editovat videoarchiv přednášek, který by měl být v brzké době zveřejněn na internetových stránkách OI. V závěru měsíce začal připravovat seminář k budoucnosti české pravice, který proběhne v dubnu
v prostorách Poslanecké sněmovny.

Za finanční podporu obdrženou v průběhu měsíce března upřímně děkujeme paním Jarmile Friedlaenderové, Lucii Creighton, Dobravě Moldanové, Andree Komancové, Michaele Freiové, Kateřině Geislerové a Veronice Kuchyňové Šmigolové, pánům Petru Valentovi, Janu Doleželovi, Jakubu Tomkovi, Martinu Frélichovi, Davidu Navarovi, Cyrilu Křížovi, Richardu Duřpektovi, Hynku Moravcovi, Tomáši Chrenkovi, Robertu Kotzianovi, Janu Hellerovi, Milanu Louckému, Danu Drápalovi, Ondřeji Krutílkovi, Janu Krásenskému, Karlu Mrzílkovi, Ivanu Klabalovi, Ladislavu Mrklasovi, Janu Bílkovi, Jaromíru Neumannovi, Luboši Šafránkovi, Jiřímu Skalickému, Jakubu Chromému, Janu Šafaříkovi, Jiřímu Doskočilovi, Robertu Müllerovi, Václavu Vosečkovi, Martinu Romanovi, Janu Horníkovi, Liboslavu Paldusovi, Jaroslavu Jirátovi, Miloslavu Kučerovi, Tomáši Moravcovi, Karlu Pliskovi, Pavlu Bratinkovi, Leo Pavlátovi a Petru Valentovi, a také třem anonymním dárcům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?