Měsíc v OI

1.12.2003

Michaela Freiová 15. prosince promluvila k politikům KDU-ČSL na téma rodinné politiky. Vedle toho se věnovala překladu doplňkových textů k Chambersovu “Svědkovi” (doslov), přípravě programu “Rodinné hodnoty” na příští rok, vyjádřila se k několika návrhům na zlepšení rodinné politiky, oslovila několik poslanců ve věci novely potratového zákona a přispěla k internetové diskusi s poslancem Karasem.

Roman Joch dne 4. prosince přednášel a diskutoval v Konzervativním institutu M. R. Štefánika v Bratislavě o významu NATO a institucí kolektivní obrany. Dne 11.12. komentoval v pořadu Události komentáře na ČT 1 probíhající rekonstrukci Iráku. Ve slovenském týdeníku Domino fórum č. 51 (17.12.2003) uveřejnil rozsáhlý esej Americký konzervatizmus a v čísle 52-53 téhož týdeníku (20.12.2003) se v kratším komentáři Amerika v boji vrátil k irácké válce na jaře roku 2003.

Jana Pláteníková se vrátila z několikatýdenní cesty po USA. V Americe navštívila několik vybraných neziskových organizací, prosazujících konzervativní politiku zejména v oblasti rodiny. Nejrozsáhlejší z nich je Focus on the Family dr.Jamese Dobsona (www.fotf.org) v Colorado Springs, dnes s půldruhým tisícem zaměstnanců. V New Yorku se sešla s viceprezidentem Catholic Family and Human Rights Institute Douglasem da Silvou a s prezidentem World Youth Alliance Markem de Youngem. Obě tyto organizace se věnují pro-family a pro-life lobbingu při OSN. Ve Washingtonu D.C. se zapojila do práce v centrále Concerned Women of America, nejrozšířenější americké ženské nefeministické organizace. S pracovnicemi CWA byla přítomna např. pravidelné schůzce lobbistů se senátory, tiskové konferenci po významném hlasování senátu a navštívila několika briefingů v Capitolu. Spolu s Michaelou Freiovou se zúčastnila přípravného víkendu Světového kongresu rodin, který se uskuteční v březnu 2004 v Mexiku.

Michal Semín přednášel 18. 12. pro plzeňskou pobočku Lipového kříže na téma “Role muže a ženy ve společnosti”. Pro měsíčník Mezinárodní report napsal úvahu (Coming-out Ivana Štampacha) o nedávném televizním vystoupení Ivana Štampacha, ve kterém se přiznal k dlouholetému členství v organizaci svobodných zednářů. Pro přátele Občanského institutu uspořádal vánoční besídku (16.12).

Příprav na vánoční besídku OI se účastnil i Jaromír Žegklitz, a sice výběrem a instalací fotografií z činnosti OI v posledních letech. Nikoho již nepřekvapí, že se vedle toho věnoval redakční práci na Chambersově “Svědkovi”. 15. prosince vystoupil s příspěvkem na téma “Rodina a daně” na semináři pořádaném KDU-ČSL.

Dík za finanční podporu náleží tentokrát americké Educational Initiative for Central and Eastern Europe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?