Máme se bát Ruska? Diskusní večer 29.1.2014

13.1.2014

1719.jpg Zahraniční politika Ruské federace se v posledním desetiletí po období útlumu opět aktivizuje. V té souvislosti se i pro nás ve střední Evropě stávají aktuálními některé otázky, například: Jaké byly geopolitické zájmy Ruska ve střední a východní Evropě v minulosti a jaké jsou dnes? Jaká je povaha současného ruského režimu a její historické zázemí? A jak spolu obojí souvisí?

Srdečně vás zveme na diskusní večer, organizovaný Klubem na obranu demokracie, Vysokou školou CEVRO Institut a Občanským institutem ve středu 29.1.2014 od 18:00.

Místo: Vysoká škola CEVRO Institut, Jungmannova 17,  Praha 1

Pozvánka ke stažení zde: Diskuse Rusko pozvánka

Příspěvků : 3 - Máme se bát Ruska? Diskusní večer 29.1.2014

 1. Maruška : 20.1.2014 v 22.24

  Nebezpečí je neustále aktuální, ti, kdo věří v opak, jsou naivkové. Rusové jsou pořád stejní a používají stejné metody, viz. Čečensko , Gruzie apod.Rusko vede stejný ksindl jako kdysi, ti hoši se nezměnili ani za mák. Naše štěstí je, že než ještě zesílí, mohou jít do krachu, protože mimo rabování svého bohatství toho moc neumí,takže jsou závislí na ceně komodit.. A když něco chtějí, vezmou si to silou, a pod chřtánem je udrží jen USA, ať se to někomu líbí nebo ne. Takže ať USA prosperuje a bude od nich nějakou dobu klid…, ale stejně se pokusí získat zpět jejich bývalé gubernie včetně nás , ochotných oslů a jejich patolízalů..Budeme zase mávat a vyvěšovat jejich vlajky..Bohužel..

 2. P.Petr Dokládal : 15.1.2014 v 22.31

  POKOJ a DOBRO,
  Jsem přesvědčen, že nikoliv. Nejen proto, že se křesťan nemáčeho bát, pouze hříchu, ale také proto, že tento národ, mnohokrát v historii zneužitý, je označen jako duchovní a náboženský. Po desítkách let, kdy byla víra drcena v duších milionů prostých lidí nastal na mnoha místech přímo markantní růst, mnoho obrácení a probuzení.Nezanedbatelné jsou také snahy chránit ničím a nikým nezpochybnitelné zákony Boží. Je jisté, že se mnohdy může zdát prosazování hodnot násilné a dějí se omyly. Společnost se přetváří bolestně. Nechci zde zacházet do podrobností, ale i v oblasti politické došlo zásluhou Ruska v mezinárodní sféře k důležitým a prospěšným rozhodnutím. Je třeba vzájemné respektování a důvěra. Přeji vše dobré a žehnám. P.Petr Dokládal

  • Michal : 18.1.2014 v 22.48

   Ovšemže Rusko je kontinent a nic není černobílé ani v rusku. I češi, zahnáni ke zdi, “přilezli” ke křížku. Např. mrtví na náměstí v Liberci otřásli publikem tak, že kostel nestačil ani ve všední den. Jeden by čekal, že vystrašení se půjdou schovat, nikoliv, jen oživili zanedbané rezervy. Po čase naléhavost opadla. Stejně vězni v česku nejsou asi nijak příkladní věřící, ale stačí pár let v kládě, a otevřenost ba vstřícnost je zahanbující. Kde stát jen svévole, kde není zdravotnictví, natož zákon, co člověku zbývá? Podobně islám, ve své domovině poslední šance na přežití. Naši emigranté izolovaní v cizině? Farnosti jich byly plné. Obrácení Ruska si přejeme všichni, zatím ale dost faktů, že historické soupeření ba nepřátelství trvá. Tak vztah k Rusku nám kriteriem svobodomyslnosti. Jejich nefunkčnost příslovečná, imperiální ambice, expanze, jim jedinné východisko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?