Letní škola Občanského institutu – už s aktuálním programem!

23.7.2013

3Letní škola OI pro studenty středních a vysokých škol do 22 let proběhne letos v posledním srpnovém týdnu (25.8. – 31.8. 2013) jako obvykle na Erlebachově boudě v Krkonoších. 

Téma letošního ročníku je “Evropa v kvadratuře kruhu? Krize důvěry a společnost v ČR a Evropě ve čtvrtém roce krize eurozóny.

Těšit se můžete a přednášky, filmové projekce i panelové diskuse. Mezi účastníky zavítá Roman Joch, ředitel Občanského institutu, Alexandr Vondra, bývalý vicepremiér a ministr obrany či Mirek Singer, guvernér České národní banky a komentátoři Lidovch novin Daniel Kaiser, Lenka Zlámalová a Martin Weiss. Dále expremiér Mirek Topolánek, novinář, ekolog Ivan Brezina, Ondřej Krutílek z Centra pro studium demokracie a kultury a Jiří X.Doležal a Bohumilem Pečinkou z Reflexu. Nebude chybět ani europoslanec Hynek Fajmon nebo soudce Karel Šimka z Nejvyššího správního soudu. A také nakladatel a politolog Alexandr Tomský, Michaela Freiová z Res claritatis, bývalá poradkyně předsedy vlády Adéla Kadlecová a Matyáš Zrno, vedoucí Orientace LN a bývalý šéf české mise v afghánském Logaru. Kompletní program si můžete stáhnout zde: LS2013_PROGRAM

LŠ OI

A témata? Sociální katastrofa v jižní Evropě. Může za to euro nebo fiskální nedisciplína jihoevropských vlád? A nebo oboje…? Válka v Afghánistánu ve světle půlstoletí zkušeností Západu s asymetrickými konflikty. Jak jsme předsedali EU. Co nás učí politická filozofie? Proč máme tolik zákonů a proč nejdou pořádně vymáhat? ČR a čtvrtý rok krize eurozóny. EU – jak fungují opravdu evropské instituce. Krize české politiky a vzestup populismu. Jaké bezpečnostní výzvy stojí před Českou republikou a Evropou? Co je to politická korektnost? Naši Rómové – spolužití nebo segregace? Panelová diskuse o budoucnosti pravice v ČR. Ochrana přírody kontra ideologický enviromentalismus. Je multikulturalismus mrtvý? Jaká je rozumná míra zdanění? Říše zla nezanikla alias Putinovo Rusko a my. Jsou třídy minulostí aneb válka v srdci kapitalismu. Česká debata o minulosti – žili jsme v totalitě nebo vlastně ne? Úloha exilových nakladatelství v době nesvobody. Energetická bezpečnost ČR. Turecko jako budoucí člen EU nebo nová regionální velmoc? Co je nová levice? Měl seriál “Jistě pane premiére” pravdu? Vládnou nám volení zástupci nebo úředníci?

 

Letni Skola 2013

 

Pokud máte zájem, přihlašujte se na letniskola@obcinst.cz

Nezapomeňte přiložit krátký životopis s kontaktními údaji a jednostránkovou esej na téma: „Krize eurozóny“, popřípadě „Krize důvěry v politiku a její důsledky“.

A jak vypadaly minulé ročníky letní školy?

Podívejte se zde!

Plakát ve formátu pdf si můžete stáhnout zde: Letni Skola 2013  či zde: Letni Skola 2013

Kompletní program je ke stažení zde: LS2013_PROGRAM

 

Příspěvků : 2 - Letní škola Občanského institutu – už s aktuálním programem!

  1. Obanský institut : 1.7.2013 v 9.30

    Do konce července. Ale čím dříve, tím lépe.

  2. Oldřich Florian : 1.7.2013 v 0.14

    Do kdy se můžou posílat přihlášky? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?