Letní škola Občanského institutu od 22.6.2014

15.6.2014

IMG_0783Letní škola OI pro studenty středních a vysokých škol let proběhne letos v posledním červnovém týdnu (22-28.6.2014) jako obvykle na Erlebachově boudě v Krkonoších.

Téma letošního ročníku je “Čtvrt století po listopadu 1989 – končí svět, tak jak ho známe?” A jaká hlavní témata budeme probírat? Krize politiky a tradičních stran v ČR. Vzestup populismu v Evropě. Revitalizace mocenského postavení Ruska. Vnitřní slabost Západu a klížení euroatlantických vazeb.

Těšit se můžete a přednášky, filmové projekce i panelové diskuse. Mezi účastníky zavítá Roman Joch, ředitel Občanského institutu, Alexandr Vondra, bývalý vicepremiér a ministr obrany, soudce nejvyššího správního soudu Karel Šimka či Vladimír Tomšík, guvernér České národní banky. Nebudou chybět expremiér Mirek Topolánek, komentátoři Jiří X.Doležal (Reflex), Jan Fingerland (Český rozhlas) a Lenka Zlámalová (echo24.cz), analytik evropské legislativy Ondřej Krutílek z Centra pro studium demokracie a kultury. A také bývalá poradkyně předsedy vlády Adéla Kadlecová a Matyáš Zrno, bývalý šéf české mise v afghánském Logaru, Otakar Foltýn, důstojník generálního štábu.

LŠ-OI

Pokud máte zájem, přihlašujte se na letniskola@obcinst.cz

Nezapomeňte přiložit krátký životopis s kontaktními údaji a jednostránkovou esej na některé z témat letošní letní školy.

A jak vypadaly minulé ročníky letní školy? Podívejte se zde!

LS_2014

 

Detailní program ke stažení zde: LETNÍ ŠKOLA OBČANSKÉHO INSTITUTU 2014

Příspěvků : 2 - Letní škola Občanského institutu od 22.6.2014

  1. Rastislav Mikuláš : 16.6.2014 v 13.49

    Nezákonný postup rôznych zložiek slovenskej polície v Bratislave, Žiline a Liptovskom Mikuláši

    Chcel by som oznámiť nezákonný postup rôznych zložiek slovenskej polície voči mne v Bratislave, Žiline a Liptovskom Mikuláši. Na jeseň roku 2004 mi bolo neznámym páchateľom znemožnené podať trestné oznámenie na políciu. Ďalej v priebehu jesene roku 2004 som dostával od slovenskej polície listy, ktoré buď neobsahovali všetky náležitosti úradného listu (bez úradnej pečiatky polície, bez citácie zákona podľa ktorého polícia postupovala, rozrezaný list policajným orgánom atď. alebo telefonát od policajta, ktorý ma mal zastrašiť. Ďalej orgány slovenskej polície prakticky nič náležite nevyšetrili, teda tie skutočnosti, na ktoré som poukazoval. A napokon policajný záver – klepy z jedného prípadu, bratislavskí policajti oznámili policajtom v Liptovskom Mikuláši a tí ich prezradili civilom – nepolicajtom rodine (mužovi a žene – Marcinkovým z Liptovského Mikuláša. Ani mojimi ďalšími trestnými oznámeniami, ktoré som podal na políciu počas 1. Ficovej vlády sa polícia vôbec nezapodievala.

  2. Martin : 12.6.2014 v 10.40

    Nahrajte prosim prednasky ak by to bolo mozno, vyzeraju velmi zaujimavo bohuzial sa nebudem moct zucastnit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?