Letní škola Občanského institutu 2016

27.6.2016

IMG_0783Letní škola OI pro studenty středních a vysokých škol let proběhne letos v půlce srpna  (14-20.8.2016) jako vždy  na Erlebachově boudě v Krkonoších. Téma letošního ročníku je „Evropa mezi strachem, terorem a svobodou” a bude se tedy věnovat hlavním nebezpečím, kterým čelí česká i evropská svobodná společnost.

Budeme probírat migrační krizi, vývoj v Rusku, tendenci omezovat svobodu slova pod pláštíkem tolerance, krizi politiky a tradičních stran v ČR. vzestup a (snad již brzký) pád Islámského státu, budoucnost euroatlantických vazeb, krizi na jihu Evropy i dilemata, která přináší svoboda slova v multietnické společnosti.

Těšit se můžete a přednášky, filmové projekce, workshopy, bowling, bojovou hru i panelové diskuse. Mezi účastníky zavítá Roman Joch, ředitel Občanského institutu, Martin Kovář, prorektor UK, Jiří Hanuš z FSS MU, Alexandr Vondra, bývalý vicepremiér a ministr obrany, ekonom Lukáš Kovanda (Roklen24), soudce nejvyššího správního soudu Karel Šimka či Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky. Nebudou chybět komentátor  Jan Fingerland (Český rozhlas), Marek Benda, poslanec (ODS)  Daniel Kaiser a Martin Weiss z týdeníku ECHO,  Matyáš Zrno, bývalý šéf české mise v afghánském Logaru či Otakar Foltýn, důstojník generálního štábu a Jan Jireš, ředitel odboru obranné politiky Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany České republiky.

Detailní program naleznete zde: PROGRAM2016_final

 LŠ OI

Pokud máte zájem, přihlašujte se na letniskola@obcinst.cz

Nezapomeňte přiložit krátký životopis s kontaktními údaji!

A jak vypadaly minulé ročníky letní školy? Podívejte se zde!

 

Letni skolafinalni2016

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?