Konference “Tchaj-wan a bezpečnost ve východní Asii”

26.10.2007
Redakce

Občanský institut uspořádal v pondělí 22. října 2007 v refektáři Emauzského kláštera mezinárodní konferenci na téma “Tchaj-wan a bezpečnost ve východní Asii.”
Konferenci moderoval ředitel OI Roman Joch, úvodní příspěvek pronesl místopředseda Senátu ČR Petr Pithart, který krátce předtím Tchaj-wan navšívil a mohl z vlastní zkušenosti referovat o stavu jeho demokracie.
Prof. Olga Lomová z FF UK přednášela o tom, jak v Číně dochází k přehodnocení domácích tradic v perspektivě vztahů mezi Čínou a Tchaj-wanem. O historii Tchaj-wanu a jeho přechodu k demokracii pojednal prof. Wen-yen Chen. Z americké perspektivy se pak na vzestup Číny a její rostoucí vojenskou hrozbu zaměřil Stephen Yates, o strategické důležitosti Tchaj-wanu hovořila prof. June Teufel Dreyer a očekávaný politický vývoj na Tchaj-wanu v roce 2008 analyzoval prof. Jerome Keating. Jako poslední zazněl příspěvek o potřebě normalizace vztahů s Tchaj-wanem a jeho členství v mezinárodních organizacích, jenž pronesl Dr. Gerrit van der Wees z Nizozemí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?