Hynek Fajmon, Roman Joch: Margaret Thatcherová a Ronald Reagan

25.2.2010
Hynek Fajmon

Právě vyšla kniha textů, které Hynek Fajmon a Roman Joch v posledních letech publikovali o Margaret Thatcherové a Ronaldu Reaganovi.

Odkaz těchto dvou nejvýznamnějších představitelů anglosaské konzervativní politiky 2. poloviny 20. století je nutné stále připomínat. Nedávné 20. výročí pádu železné opony ukázalo, že na jejich zásluhy se záměrně zapomíná a jejich přínos je zamlčován.

Je nesporné, že svoboda, demokracie a tržní hospodářství byly v západním světě posíleny a ve střední a východní části Evropy i jinde po světě obnoveny právě díky těmto dvěma politikům. Bez jejich přímočaré a nekompromisní obhajoby ideových základů svobodného světa by nebyla svoboda, demokracie a tržní hospodářství obnoveny ani u nás v České republice.

Kniha je poděkováním Margaret Thatcherové a Ronaldu Reaganovi za to, co pro nás Čechy a další národy žijící do roku 1989 v komunistické totalitě udělali.

Knihu Margaret Thatcherová a Ronald Reagan si můžete v PDF formátu stáhnout ZDE

Příspěvků : 2 - Hynek Fajmon, Roman Joch: Margaret Thatcherová a Ronald Reagan

  1. Petr : 7.9.2010 v 10.04

    Chudák Ronnie a baronka Thatcherová by se asi divili co za metamorfózu prodělal za posledních 10 let Klaus, který z advokáta plného a rychlého začlenění ČR do euroatlantických struktur se stal ješitným apologetem ruské rozpínavosti a de facto funguje jako trojský kůň Kremlu v NATO.

  2. Michal : 25.2.2010 v 21.41

    To ještě nesvázán komercí režisery hraje sám sebe.Byla válka, USA vůči Ose si nestála dobře. Když potřebovali verbovat chlapce, nemohli jim nic nalhávat.Museli angažovat RR a podobné. Kéž se poučíme včas

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?