Hannover: genderově korektní pěší zóna

27.1.2014

Frakce Strany zelených v městském zastupitelstvu dolnosaského Hannoveru požaduje odstranění označení „pěší zóna“ kvůli jeho genderové „zatíženosti“. Pojem (v něm. originálu Fußgängerzone) totiž vychází ze slova Fußgänger, čili „pěší“ a ten je mužského rodu. Městské značení pěších zón proto podle zelených diskriminují ženy a navíc, jak řekla německému deníku Bild místní politička Strany zelených Ingrid Wagemannová, druhá část pojmu, „zóna“, v sobě skrývá militaristický prvek. Řešením a novým značením má být slovo Flaniermeile, které je pro zelené dostatečně genderově neutrální.  Toto slovo má přitom trochu jiný význam a znamená spíš promenádu než pěší zónu. Ostatní strany zastupitelstva jsou k návrhu skeptické, podobná iniciativa už ale uspěla ve švýcarském Bernu, kde už mají místo pěších zón promenády.

Příspěvků : 8 - Hannover: genderově korektní pěší zóna

 1. www.rcarticledirectory.com : 12.12.2015 v 9.35

  Apart from the abovementioned reasons, anxiety is likewise thought
  about as one of the significant causes of back pain during pregnancy.

 2. Václav Peřich : 23.6.2014 v 12.09

  BILD, 20.3.2013 Von MICHAEL NICOLAY
  City – Neues Kröpcke-Center, helles Pflaster – unsere City putzt sich heraus. Kommt jetzt auch ein neuer Name für die Innenstadt?
  Geht es nach Ingrid Wagemann (54), stellvertretende Ratsfraktionsvorsitzende der Grünen, wird demnächst der Begriff „Fußgängerzone“ aus Hannovers Sprachgebrauch gestrichen – sie möchte den Bereich zwischen Bahnhof und Altstadt in „Flaniermeile“ umtaufen.
  Die Politikerin zu BILD: „Wir sollten die Bezeichnung ändern. Der Fußgänger ist männlich. Das Wort Flaniermeile ist dagegen geschlechtsneutral und deutlich attraktiver.“
  Vorbild für ihren Vorschlag ist die Stadt Bern in der Schweiz. Dort wurden die Fußgängerzonen in „Flanierzonen“ umgetauft. Wagemann: „Zone ist aber kein schönes Wort. Es hat etwas Militaristisches.“ Deswegen sei der Begriff Flaniermeile auch atmosphärisch besser geeignet.

 3. Jiří : 25.5.2014 v 23.06

  Zdroj není. Informace na Internetu nedohledatelná. Klasický výmysl ODS, kteří už nedovedou zaujmout vlastní pozitivní politikou.

 4. Jan E.Bárta : 23.5.2014 v 11.03

  To si určitě vymyslel nějaký novinář, který šíří poplašné zprávy a chce vyvolat u čtenářů odpor vůči ženám, zeleným, našemu krásnému levicovému liberalismu, dokonce snad i proti naší milované politické korektnosti. Musíme bdít! Že z toho a mnoha dalšího už je zaděláno na pěkný malér Západu, je evidentní. Tak jen houšť, jen více revoluční modernity, pryč s historickou veteší! Sebevrazi všech zemí, spojte se!

 5. Jirka : 22.4.2014 v 15.03

  Je vidět, že v Hannoveru ve městě nemají jiné starosti, a tak potrhlá zelená politička vymýšlí kraviny. Jsem zvědav, zdy se u nás v Česku nějaká gender intelektuálka, začne takovýma kravina zaobírat. Je jen otázkou času, kdy si to v Německu muslimové budou řídit sami. Jirka z Moravy

  • setubal : 26.6.2014 v 11.35

   To už je známo:v Německu v roce 2038 a ve Francii r.2040

 6. Zik : 28.1.2014 v 14.49

  Zdroj?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?