Gay aktivisté naleznou v Itálii dveře zavřené

23.5.2008
Redakce

Nová italská ministryně pro rovnost příležitostí, bývalá úspěšná topmodelka a nepochybně nejkrásnější ministryně světa Mara Carfagna si dle svých vlastních slov uvědomuje diskriminaci, které gayové, lesby, bisexuálové a transsexuálové (GLBT) v italské společnosti musí čelit. Děje se to prý jak na školách a universitách, tak na pracovištích. Proti tomuto přístupu společnosti ke GLBT má dle nové ministryně italská vláda povinnost rozhodně zasáhnout. To však neznamená, že by GLBT v době úřadování Carfagnové měli očekávat práva, které jsou stejná či podobná právům, jimž se těší rodiny heterosexuální. Nemohou také očekávat patronát státu nad demonstracemi, které jsou spíše projevem exhibicionismu než čehokoli jiného.

Bojovníkům za práva gayů pak vzkázala, že je připravena k diskusi důležitých témat v rámci soukromých jednání, veřejné uznání však homosexuálové od ministryně očekávat nemohou. Pokud jsou prý přístupni diskusi na témata, jak bojovat proti diskriminaci a jak předcházet nerovnosti, pak je ministryně pro rovné příležitosti ochotna hledat okamžitá řešení. Pokud by však někdo chtěl podkopávat tradiční model rodiny či diktovat ministerstvu jeho politický program, tak na ministerstvu najde dveře zavřené.

Příspěvků : 4 - Gay aktivisté naleznou v Itálii dveře zavřené

 1. Libertarian : 23.7.2009 v 0.57

  Konzervativci su light socialisti. Ako inak by mohli podporovat ministerku rovnosti…a jej neskutocne nezmyselne blaboty o kvazirovnosti.

 2. Václav Štěpán Hà David : 8.6.2008 v 23.30
 3. MK : 29.5.2008 v 15.41

  …krásná a navíc i moudrá a odvážná amazonka:-)

 4. richard : 26.5.2008 v 22.39

  V Evropě 21.století ministryně rovnosti prohlásí, že se nebude podkopávat tradiční rodina?

  Zázraky se dějí, škoda že naše Džamila je z jiného těsta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?