Filmový seminář – Údolí vlků

12.5.2009
Matyáš Zrno

Občanský institut uspořádal další pokračování filmového semináře “Evropské hodnoty ve filmu – Západ a jeho nepřátelé”, který se koná ve spolupráci s Vysokou školou Cevro institut za laskavé podpory Konrad Adenauer Stiftung.

Tématem promítání ve středu 6.5. od 19.00 byla opět válka v Iráku. Tentokrát turecký snímek “Údolí vlků”, který nabízí takřka kompletní arzenál protizápadních, protikřesťanských a antisemitských předsudků. Snímek způsobil velké pozdvižení zejména v Německu kvůli mimořádné oblibě, jíž se těší u turecké mládeže.

Pozvánku i s veškerými podrobnostmi naleznete zde.

Příspěvků : 3 - Filmový seminář – Údolí vlků

 1. RJ : 18.5.2009 v 20.59

  Bratře Felixi, když v USA bylo od roku 1973 provedeno nějakých 40+ milionů potratů, zřejmě obdobné množství potratů, ne-li větší, bylo provedeno i v Evropě (USA má 300 milionů obyvatel, Evropa 500 milionů). Pak zřejmě i Evropa je tedy říší zla. Jo, ale na Západě (v Americe a v Evropě) končí potratem jedna třetina všech těhotenství, zatímco v Rusku dvě třetiny všech těhotenství! Ano, v Rusku jsou utraceny dvě třetiny všech počatých dětí. Tedy i Rusko musí být říší zla, a to dvounásobnou oproti Evropě a Americe. Pak ale taky i Indie, kde se masivně provádějí potraty na základě pohlaví (holčičky jsou utráceny preferenčně), a samozřejmě i Čína, kde – na rozdíl od Ameriky, Evropy a Ruska – stát ženy k potratům vyloženě nutí. Tedy Čína je pak super-ultra-říše-zla.
  Takže říše zla jsou: Amerika, Evropa, Rusko, Indie, Čína. Kdo nám zbývá jako říše ne-zla, říše dobra? Snad Irán a Saudská Arábie…
  Neuvažujete o konverzi k islámu? To by Váš problém vyřešilo…

 2. Michal : 16.5.2009 v 1.53

  Národní kinematografie je nepřenosná,neexportní. Přesto i na ní lze poznat , podobně jako u nás do r. 1918, že moc v rukou armády nemusí být to nejhorší. Místo ní, podobně jako u nás po 1948, by to mohly být milice nejen lidové. Armáda i v tureckém filmu má čest a zodpovědnost, je i službou. Podobně jako v Polsku s církví,v Česku se socialismem a u Saudů s islámem nejsou žerty, s ponížením idolu tvrdě narazíme na obecný odpor. Kdo dává identitu, sjednocuje národ,garantuje mír..Zásadní kriterium pro rozlišení nepřítele a stoupence,postoj k totemu kmene. Přirozeně od bollywoodského herce musíme strpět přehrávání, dokud se nedostane do své obvyklé role milovníka, tam je dobrý. Hodnostář Turecka, jako ani náš prezident, nemůže snížit toho, komu lidé fandí, kdo sjednotil národ. U nás hokej, v Turecku boj armády. Hezká a milá architektura, bez kašírování. Nejpůvodnější snad některé zvuky.Obvykle jde o klam pyrotechniků. Tady svist devítky magnum u hlavně byl autentický, nelitovali projektilu, je v Turecku ještě něco poctivého, či klam by jim tamní hravě prohlédli a neodpustili? Opravdu ve filmu může člověk nahlédnout mnohé, režisér to ví, a pro své diváky to pro ně okrajové nechává stranou zájmu a investic. Tím ale podstatné nechybí, “mí pražané mi rozumí”, řekl by W.A.Mozart, ač ve Vídni sklidil jen posměch…Poosmanskému Turecku moc nerozumím, jejich ztráta byla zřejmě příliš velká, odpis příliš cenný. Navíc mají “v žaludku” (arabsky opis vztahu v krevní mstě) Armény. Jejich zrada byla zejména ponižující. Na století zřejmě nehrozí, že budou nacházeni významní mrtví Turci s naříznutými koutky úst (aby policie věděla, že nešlo o vraždu, ale spravedlnost), ale později, kdo ví? Udržovat rozhodnost a přesvědčení se jistě vyplatí, i pro kluky gastarbeitrů.

 3. Felix : 15.5.2009 v 11.25

  Nejsem ani protizápadní, ani protikřesťanský ani antisemitský. Ale jsem proti této Říši zla, nejhorší říši v lidských dějinách: “Ve Spojených státech bylo od r. 1973 provedeno 49 551 703 umělých potratů ” (zřejmě se nepočítají chemicky likvidovaní spoluobčané). Přeji silný zážitek při zhlédnutí blbé propagandy, která této říši zla jen poslouží.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?