Feministická Žába na státním prameni

19.10.2006
Matyáš Zrno

Máme schodek přes 100 miliard, sociální stát je v krizi, čeká nás důchodová a zdravotní reforma? Jistě, to vše ale našemu státu nebrání platit všelijaké roztodivné aktivity. Například platí generově korektní projekty, jako například zavádění genderově senzitivní výuky do škol. Že netušíte, co se pod tím skrývá? Není divu… S termíny jako jsou genderová socializace, generové a genderované mocenské vztahy, generické maskulinum, genderová dělba práce, genderově zatížené hodnocení, atd, se člověk nesetkává zase tak často.
Princezna to zařídí

V praxi to vypadá tak, že aktivistky z občanského sdružení Žába na prameni našim dětem ve školách vyprávějí genderově korektní pohádky. Třeba o tom, jak drak unesl prince a zachrání ho princezna. Dětem se to sice nelíbilo, ale to jsou právě ty tzv. genderové stereotypy, které se mají odbourat. Ovšem převychovat se podle Žáby na prameni mají i učitelky. Když některá na seminář oné povedené organizace řekla „Jsem pedagog…“, hned jim „přední odbornice na genderovou lingvistiku“ vysvětlila, že „užívání nevhodných výrazových prostředků reprodukujících tradiční genderové role konzervuje rituály utvrzující mužskou dominanci.“ Uff…tak tohle je pro změnu generické maskulinum. To, že v češtině množné číslo mužského rodu zahrnuje i rod ženský, je totiž podle věrozvěstek feminismu výsledek mužské dominance. Takže občanky a občané, odbornice a odborníci, krabi a krabice, slepice a slepci, hosté a hostky…

Na vině jsou záchodky

Samozřejmě, nekončíme jen u jazyka. Důležité je i rozdělení pánských a dámských záchodků na školách. „Fyzické oddělení žen a mužů vytváří ospravedlnění pro jejich rozdílnost. Tím, že například oddělíme mužské a ženské záchodky, že oddělíme kabinety podle pohlaví, vlastně zvýrazníme domnělé odlišnosti mezi muži a ženami.“Vida, takže muži a ženy nemají záchody zvlášť, protože jsou rozdílní, ale naopak. Jsou rozdílní protože mají oddělené záchody. Bingo.
Samozřejmě, jde o nesmysly, které každý biolog či genetik vyvrátí. Muži a ženy jsou rozdílní, což ví každý, kdo kdy žil s osobou opačného pohlaví. Fakt, že děvčata si častěji než chlapci volí kariéru učitelky v mateřské školce a chlapci se naopak častěji než děvčata stávají vojáky, horníky nebo automobilovými závodníky by snad nikoho neměl překvapovat. Kromě feministek… s faktem rozdílnosti mužských a ženských mozků se ovšem dámy z Žáby na prameni vyrovnala snadno: upozornily na spornost takových výzkumů. „Mozky mužů a žen se skutečně mohou lišit. Je ale otázkou, co je dáno biologicky, a co vývojem – testujeme-li dospělé mozky, nemůžeme už vlivy, které na ně působily během života, odlišit od vlivů vrozených. Rozdíly mezi mužskými a ženskými mozky tak mohou být dány tím, že muži a ženy od dětství mozek používají jinak – a tady se projevuje vliv kultury.“ Biologové zaplesají…“Genderový odborník“ se s vědou vyrovnal ještě přímočařeji. Rovnou zpochybnil pojetí vědy jako základny pro neutrální, bezhodnotové a objektivní hledání pravdy.

Zaplaťte a my to změníme

Podtrženo, sečteno. Feministky nám tvrdí, že jsme úplně stejní a jen díky špatné výchově a muži ovládané společnosti se vytvářejí rozdíly mezi muži a ženami. Ty je třeba změnit. Zatím to dělají (za naše peníze) jen osvětovou činností. Mají ale v zádech mocného spojence – EU. Unie vyhlásila rok 2007 rokem rovných příležitostí a plánuje zřídit Euroúřad pro pohlavní rovnost. Bude to stát jen 50 milionů euro…A nejde jen o evropské peníze. Ministerstvo kultury, státní rozpočet, hlavní město Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí, ti všichni podporují zcela nesmyslné projekty, které hodlají měnit lidskou přirozenost.
Úředníkům to zjevně nevadí. Vadit by to ale mělo všem, kteří nechtějí, aby náš stát financoval podobné zhovadilosti. To už může rovnou podporovat tajné vysílačky životabudících ódických polí nebo odstiňování elektromagnetického smogu pomocí samolepek na mobilech.


článek vyšel v mírně zkrácené podobě v Hospodářských novinách 19.října 2006

Příspěvků : 13 - Feministická Žába na státním prameni

 1. Standa : 14.2.2010 v 18.59

  Z hlediska tzv. genderovské gramatiky bych rád věděl, jak by se říkalo ženě, která řídí lokomotivu. Je “strojvůdkyně” správný výraz?

 2. Standa : 8.10.2009 v 21.52

  Neumím si to představit. Rovné šance vždy a za všech okolností? Nebo jen když se to hodí genderům? Neumím si představit, že v záchranném člunu potápějící se lodi by byl stejný počet mužů a žen. Nejen na moři, ale platilo vždy – děti a ženy vždy byly zachraňovány jako první. Muži šli vždy jako první čelit nebezpečí, ženy byly vzadu. Ale tak to má přece být! Ženy jako matky nebo potencionální matky vždy a za všech okolností zasluhují ochranu a úctu mužů. Já vím, že jsem popsal mimořádné situace, ale o tom to je. Rovné šance… Krásně se požadují, když je vše v pořádku. Ale já si stejně neumím představit ženu s krumpáčem nebo se sbíječkou, případně jak na šachtě tahá vkleče hajcmany a staví je pak v rubání.
  Myslím, že tzv. rovné šance nejsou ta správná cesta. Měla by jí být větší úcta k ženám.

 3. Standa : 8.10.2009 v 18.08

  Vážení,
  po krátké analýze činnosti genderů jsem dospěl k závěru:
  gender = feministka.
  Tak feministky zasahují i do pohádek pro děti. Je jim to podobné. Výsledek se tím pádem rozumí samo sebou. Vznikl paskvil beze smyslu a bez vtipu.
  Feministky nesouloží (všechno tělesné je fuj), nenávidí děti (protože vznikají při souloži), nenávidí muže (protože jsou pro ně symbolem tělesna) vlastně nenávidí vše, čím je naplňován lidský život.
  Ve skutečnosti to vůbec není k smíchu. Je to smutné. Jen nenechme prznit naše děti úchylnými gendery.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?