Evropské setkání v broumovském klášteře

14.7.2017

DSC_0304 - kopie

Co přivedlo Romana Jocha k cestě do kláštera Broumov? Odpověď je prostá: Letní škola politického konzervatismu. Bylo to sekání lidí, jimž osud Evropy, světa není lhostejný.

Broumovským klášter místo setkání  

Kdo se setkání účastnil? Z jakých zemí byli účastníci? Jaká témata byla diskutována? Například: porovnání Trumpa a rakouské zkušenosti Svobodných, otázka evropského práva, balkánské konflikty aj. Roman Joch vyjádřil vhodnost konzervatismu pro dnešní „zmatený“ svět, v němž je vhodné propojovat téma víry a rozumu a oprostit se od nebezpečného romantismu,  jehož jsme byli svědky v politice například u Che Guevary aj. Kdo jsou pak konzervativci? Ti, kteří se chtějí vrátit do Athén a Jeruzaléma.

Dialog byl nahrán ve středu 29. června 2017 v odpoledne v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 17, Praha 1, Nové Město. 

Poslechnout si jej můžete zde: http://ippkid.cz/2017/07/11/evropske-setkani-v-broumovskem-klastere/

Projekt “Hovoří k Vám doktor Joch” realizuje Institut pro péči o kulturní a intelektuální dědictví z. s. Rozhovory připravuje a moderuje Martin Soldát.

Všechny rozhovory najdete zde:

http://ippkid.cz/category/doktor-joch/

 

Jeden příspěvek - Evropské setkání v broumovském klášteře

  1. Michaal : 16.7.2017 v 16.26

    Proč není podobných “škol” stovka, aby si jeden mohl vybrat? Asi vzdělání je jen nalévárna nebo kus salámu je bezprostřednější blaho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?