EU: Je sekularizace hrozbou? Čtvrtek 2.10.od 14.00

26.9.2014

1760.jpgEvropská akademie pro demokracii ve spolupráci s Wilfried Martens Centre for European Studies pod záštitou místopředsedy PS Jana Bartoška Vás zve na konferenci “EU: Je sekularizace hrozbou?”

Na konferenci vystoupí Tomáš Zdechovský, europoslanec (KDU-ČSL), P. Marek O. Vácha, biolog, etik, katolický kněz (LF UK Praha), Ondřej Benešík, předs. Výboru pro evr. záležitosti PS PČR (KDU-ČSL) Marek Benda, poslanec PS PČR (ODS), Vít Novotný, analytik WMCES.

Podrobný program nalezet zde:EU_krest_hodnoty (3)

Registrace prodloužena – přihlásit se je možné až do dne konání akce!

Přihlašujte se prosím na
Ivana Švarcová, GSM: 724 737 929, T: 257 173 082
email: svarcova@psp.cz

Jeden příspěvek - EU: Je sekularizace hrozbou? Čtvrtek 2.10.od 14.00

  1. Michal : 26.9.2014 v 23.47

    “Od něčeho” není tak zajímavé, jako “k čemu”. Prázdnoty bývají hbitě vyplněny. Zatím proces jde k “islámu”, zpětně vidíme i na reformaci, a v charizmatických hnutích napříč spirituální scénou i aktuálně. Od pevné civilizace k beduínům, proháněných stepí tu počasím, tu nepřátelstvím, tu kořistí. Chyba pro mne ani ne v malé víře publika, jako v slábnutí státu. Mizí tak vzájemná podpora a i katolíci se vrací do raných dob života na cestě, jen s výroky kazatele v hlavě. Což nemusí být špatně, jen od toho nečekejme výdobytky civilizace. Opačně silácký stát udělá pravoslaví, také špatně. V přírodě, do které zatím patřím nejen žlučníkem, zásadní věcí je dynamika, vyrovnávání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?