EU: Charta základních práv proti právu na život

12.9.2015

Slovenská dětská katolická organizace, která byla jako jediná za Slovenskou republiku nominovaná na cenu Evropského občana, byla ze soutěžě vyškrtnuta. Důvodem je to, že organizace se ve svých stanovách stotožňuje s principy encykliky Evangelium Vitae o hodnotě a nenarušitelnosti lidského života. Porota, kam patří předseda Evropského parlamentu, jeho dva přechůdci, čtyři místopředsedové EP a dva další členové, ale považuje tyto hodnoty za v rozporu s Chartou základních práv EU. Odmítnutá organizace organizuje tradiční vánoční sbírky na adresnou rozvojovou pomoc v Africe a jen za rok 2014 děti vysbírali téměř jeden milion eur. Na kauzu upozornila slovenská europoslankyně Anna Záborská.

Příspěvků : 4 - EU: Charta základních práv proti právu na život

 1. br. Felix OFM : 22.10.2015 v 14.35

  Hodně toho navolíte, vo…é.

 2. Ivo Patta : 7.10.2015 v 19.34

  Ta diskriminace rodin není nový jev. Psal jsem o tom např. v seriálu článků Dítě na okraji společnosti. Konkrétně v 9.článku: Dítě a generační solidarita. Dostupné např. na adrese: http://sociologie.netstranky.cz/9-cast-dite-a-generacni-solidarita.html

 3. Jan Sláma,ing : 7.10.2015 v 16.46

  O panu předsedovi Evropského parlamentu i o ideologii,která v Evropském parlamentu převládá,jsem si již delší dobu nedělal žádné iluze.Toto (ono vyškrtnutí) je však svinstvo,které napomáhá dalšímu rozkladu evropské soudržnosti.Je třeba se od toho zcela jednoznačně distancovat.Tyto události mějme na mysli v době dalších voleb do Evropského parlamentu.
  ing.Jan Sláma,
  Eimova 7,Brno 615 00

  • Jan Dus : 8.10.2015 v 10.13

   Správně, ing. Jene Slámo, zdraví Jan Dus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?