Budoucnost kapitalismu – střet tvůrců a parazitů

22.11.2011
Matyáš Zrno

Je současná krize důkazem chyb kapitalismu nebo naopak přílišné regulace? Zvítězí ve střetu o budoucnost  kapitalismu ti, co vytvářejí hodnoty, nebo ti, co na nich parazitují? O tom i dalších tématech29.11. přednášela a diskutovala známá blogerka a podnikatelka Tereza Kakosová.

Tereza Kakosová je absolventkou psychologie na Filosofické fakultě UK, bývalou tiskovou mluvčí T-Mobile a dnes majitelkou úspěšné PR a reklamní agentury. Pravidelně bloguje zde.

Beseda se uskutečnila v úterý 29.11.2011 od 18:00 v čítárně OI, v druhém patře Emauzského kláštera (Vyšehradská 49, Praha 2).

Prosíme o potvrzení účasti na institut@obcinst.cz

Pozvánku naleznete zde.

Za podporu akce děkujeme nadaci Hannse Seidela.

Příspěvků : 10 - Budoucnost kapitalismu – střet tvůrců a parazitů

 1. Petr : 28.3.2013 v 0.16

  PR a reklamní agentury se řadí k těm parazitum ne?

 2. Václav Němec : 12.12.2011 v 0.32

  Pane Kvapile,
  klidná a bezpečná země se jistě neobejde bez toho, aby rozlišovala mezi těmi, kdo “přidají ruku k dílu” a mezi zmíněnými parazity. To nemá nic společného s třídním bojem. Společnost, kde nikdo není brán k zodpovědnosti, kde je nízká vymahatelnost práva, kvete korupce a není schopna spravedlivě odlišit “parazity” směřuje ke krachu. Vám tenhle marasmus a rovnostářství vyhovuje ? Mě teda ne !

 3. Tomáš BERAN : 28.11.2011 v 17.13

  Díky.

 4. Luděk Kvapil : 28.11.2011 v 13.35

  Byl bych opatrný s označováním lidí jako “paraziti”. Před druhou světovou sváděl Hitler ekonomickou krizi také na různé “parazity” a “nepřizpůsobivé” ( Rómy, Židy ). Vyústilo to v koncentrační tábory..

  Takovýto slovník jen podporuje teorii “třídního boje” ( pracující třída X zahálčivá třída ). Byl bych rád, kdyby si obhájci občanské společnosti dávali pozor na projevy výzev k třídní nesnášenlivosti. Stačí, že k tomu vyzývají komunisti a neokomunisti.

  Myslím, že každý rozumný kapitalista ( který neprodává zbraně ) nechce žádný třídní konflikty, ale chce klidnou a bezpečnou zemi. Nepřispívejte svými extrémními výroky k destabilizaci sociálního míru v ČR.

 5. Cogwheel : 20.11.2011 v 0.15

  Exemplárním příkladem parazitování na ekonomice je katolická církev. Nebo také celý Občanský Institut v čele s Romanem Jochem, to jsou také pěkní paraziti. Dělat něco užitečného, to se jim nechce a nikdy nechtělo – nemakačenkům :-)

 6. Gamal : 16.11.2011 v 21.33

  Nejedná se o vodíkovou bombu, nýbrž neutronovou.

 7. Plzák : 15.11.2011 v 10.58

  Ta paní píše docela hezké blogy a není to, na rozdíl od mnoha jiných, spasitelka světa o okolí.

 8. michal : 11.11.2011 v 19.30

  v hlavičce. Ne tedy drobným písmem nakonci. Ani já se za peníze nemusím stydět, ani pokud jsem musel konkurovat. U reklamy, čili manipulace, je dobré nezapomenout, že o manipulaci jde. Lid živí sportovce, gambling, živí i reklamu.V mém případě 25% z ceny auta. Mohl bych jistě být v jiné (větší) zemi, kde ten náklad je přiměřeně menší a vozy na první pohled za cenu poloviční než u nás. Je to moje volba, stejně jako byla volba předků, že dopustili minimalizaci vlasti na pidi stát periferii evropy. Konečně i německo, i po prohrané válce, má dost sil reklamu regulovat a kontrolovat třeba neziskovkami a poradenstvím. Možná že právě naše tíseň nás nutí reklamy se bát, než se jí smát.

 9. AM : 10.11.2011 v 13.52

  Už jen ten nadpis BUDOUCNOST KAPITALISMU – STŘET TVŮRCŮ A PARAZITŮ jasně říká, JAKÝMA očima se budeme dívat. P.S. Na parazity je nejlepší vodíková bomba. Vše zůstane nedotčeno, zmizí jen obtížný hmyz…

 10. Felix : 10.11.2011 v 9.42

  Psycholožka, tisková mluvčí telefonů a odbornice na reklamu je přesně ta, kterou potřebujeme, aby nám ukázala cestu, jak se dostat z této zapeklité z krize. Ještě by to chtělo koreferát psychiatra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?