BRD: zelený poslanec zatčen kvůli přechovávání drog

4.3.2016

Volker Beck, který je členem Spolkového sněmu od roku 1994, je známý coby bojovník za dekriminalizaci lehkých drog. Policie ale u něj našla ty těžké – podle neoficiálních informací šlo o crystal meth, který patří do kategorie těžkých drog.  Beck je také známým aktivistou za práva LGBTIQ menšin a sám se svou homosexuální orientací nijak netají (jeho partner zemře v roce 1999 na AIDS). Přijetí zákona o stejnopohlavních sňatcích byla ve velké míře Beckova zásluha. V tomto duchu jezdil Beck také do zemí střední a východní Evropy šířit „osvětu“ za práva menšin. V nedávné době hájil Beck třeba právo na uprchlický status pro občany balkánských zemí, jelikož podle jeho slov trvá na Balkáně velká diskriminace – Romů, homosexuálů nebo žen. Beck také proslul svými výpady proti katolické Církvi a jejím konzervativnějším autoritám. Po svém zadržení ohlásil Beck vzdání se svých funkcí, ovšem jenom těch čestných (a neplacených), nadále zůstává členem Spolkového sněmu. Necháme-li stranou otázku, do jaké míry smí či nesmí rozhodovat o zásadních věcech státu člověk pod vlivem drog, je na drogové aféře paradoxní to, že Beckovu politickou kariéru nabouralo množství 0,6 gramů omamné látky a nikoliv třeba jeho boj za legalizaci pohlavního styku s dětmi od 12 let.

Příspěvků : 2 - BRD: zelený poslanec zatčen kvůli přechovávání drog

  1. Michal : 6.6.2016 v 9.47

    … žel komerční medicina schopná řešit rozlady a nepohodu, moc nefunguje. Co nezvládnou šarlatáni řeší se samoléčbou. Škoda. Osobní přístup umí provázet i v zapeklitých situacích.

  2. Andreas : 16.5.2016 v 12.51

    Když už píšete , byť krátkou, zprávu, stálo by snad za to, uvést , že meth = pervitin, což by bylo následně jasné úplně každému. Krystal meth je vskutku otrocký překlad z angličtiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?