BRD: Hans-Jürgen Papier kritizuje Merkelovou

13.1.2016

Bývalý předseda Spolkového ústavního soudu Hans-Jürgen Papier podrobil v rozhovoru pro deník Handelsblatt německou kancléřku Angelu Merkelovou ostré kritice. Podle Papiera vyjevila uprchlická krize zřejmé selhání politické scény. Ještě nikdy v dějinách Spolkové republiky se neotevírala tak jasná “propast mezi právem a skutečností”, což poškozuje charakter Německa coby právního státu. Respektovaný ústavní právník kritizuje, že se přestalo rozlišovat mezi individuálním azylem pro pronásledované a hromadnou ”migrační politikou pro hospodářské uprchlíky”. Nekontrolovaná migrace navíc takřka znemožňuje plnit závazky, které má Německo vůči občanům a dalším osobám pobývajícím na jeho území z titulu ústavní definice sociálního státu. Samozřejmě vzrostou též tendence k omezování klasických svobod, například v důsledku zavádění elektronického sledování. Řešením dle Papiera je přísnější azylová politika, rozlišování azylu a migrace a zajištění státních hranic. Je bizarní, pokud žádáme, aby si Turecko lépe hlídalo své hranice, a sami nejsme ochotni k jejich ochraně na své straně. Podle Papiera navíc některé spolkové země, “z části z politicko-ideologických důvodů”, resignovaly na vyhošťování osob, které ztratily oprávnění k pobytu na německém území.

Příspěvků : 6 - BRD: Hans-Jürgen Papier kritizuje Merkelovou

 1. mohamed šárija : 29.5.2016 v 13.59

  já sy mislým,že tu šárku zavedem a basta ,kdo dělal šárku atˇudělá čárku……to psáno na jednom WC v New Yorku…!!!!”!

 2. john klein : 29.5.2016 v 13.52

  a vůbec,jak si dovoluje papír kritizovat anděla !!!…???…..

 3. john klein : 29.5.2016 v 13.49

  aby se vytvořily podmínky pro míšení národů to je nesmysl,evropské ženy těžko půjdou kromě lehkých žen(ale i ty mají obavy z nemocí)s těmi aladíny a navoskovanými ofinami a s mozkem…ach jo,ach jo ….!!!!

 4. john klein : 29.5.2016 v 13.45

  nechápu proč někdo může sympatizovat s ekonomickou migrací,která ho v důsledku samého zahubí,tento člověk jde dobrovolně do zkázy a přijde o krk první,protože je na výsluní….zatím…!i když anděle o nic nejde nemá děti, nemá pro co žít,asi hledá náhradu a seberealizaci v tomto bludném světě..!!!!???

 5. john klein : 29.5.2016 v 13.38

  proč tu chudinku svazačku z NDR tak kritizujete,že vzorně plní přání svých pánů ze zámoří,to ani Khol nebyl tak poctivý….!!!! ???

 6. Jozef Bugár : 14.1.2016 v 13.34

  Angela Merkelová zastupuje dnes záujmy občanov Sýrie a Iraku na úkor záujmov občanov Nemecka. Prečo to robí? Je za tým vypočítavosť, prepiaty humanizmus alebo jednoducho naivita?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?