„Islamistán“, „Putinistán“ a „Oligarchistán“? letní škola OI 2015!

7.6.2015

IMG_0783Letní škola OI pro studenty středních a vysokých škol let proběhne letos v posledním srpnovém týdnu (23-29.8.2015) jako obvykle na Erlebachově boudě v Krkonoších. Téma letošního ročníku je „Islamistán“, „Putinistán“ a „Oligarchistán“? aneb opravdu pro Evropu a pro Česko dobré časy nadobro skončily? a bude se tedy věnovat hlavním nebezpečím , kterým čelí česká i evropská svobodná společnost

.  Budeme  probírat krizi na Ukrajině a revitalizaci mocenského postavení Ruska, krizi politiky a tradičních stran v ČR. vzestup Islámského státu, budoucnost euroatlantických vazeb, krizi na jihu Evropy i dilemata, která přináší svoboda slova v multietnické společnosti.

Těšit se můžete a přednášky, filmové projekce i panelové diskuse. Mezi účastníky zavítá Roman Joch, ředitel Občanského institutu, Martin Kovář, prorektor UK, novinář Jindřich Šídlo,  Alexandr Vondra, bývalý vicepremiér a ministr obrany, soudce nejvyššího správního soudu Karel Šimka či Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky. Nebudou chybět expremiér Mirek Topolánek, komentátor  Jan Fingerland (Český rozhlas), Tomáš Hudeček, bývalý pražský primátor,  Lenka Zlámalová, Daniel Kaiser a Martin Weiss z týdeníku Echo nebo analytik evropské legislativy Ondřej Krutílek z Centra pro studium demokracie a kultury,  Matyáš Zrno, bývalý šéf české mise v afghánském Logaru či Otakar Foltýn, důstojník generálního štábu.

LŠ-OI

Pokud máte zájem, přihlašujte se na letniskola@obcinst.cz

Nezapomeňte přiložit krátký životopis s kontaktními údaji!

A jak vypadaly minulé ročníky letní školy? Podívejte se zde!

OI_letni skola2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?