3.11. Migrace, hranice a bezpečnost

30.10.2016

nbassam tibiCentrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) a Občanský institut ve spolupráci s HOME AFFAIRS Internal Security Forum Prague Vás zve na veřejnou přednášku „Migrace, hranice a bezpečnost“.

Přednáška se uskuteční za účasti Gila Ad Arielyho, CKO (Chief Knowladge Officer) Mezinárodního institutu pro boj proti terorismu (ICT) při vysoké škole IDC v Herzliji, Izrael; Günthera Becksteina, bývalého ministerského předsedy Bavorska a bývalého bavorského ministra vnitra  , Německo; Tomáše Haišmana, ředitele Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR; Bassama Tibiho, emeritního profesora mezinárodních vztahů na University of Göttingen, Německo.

Kdy?  Ve čtvrtek 3. listopadu od 17:30 hodin

Kde? V atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Pracovním jazykem je angličtina a němčina (tlumočení mezi oběma jazyky a do češtiny zajištěno). Z organizačních důvodů prosíme o potvrzení účasti do 2. listopadu na této webové stránce: http://www.vsci.cz/en/action/migration-borders-and-security/

Hlavními partnery přednášky jsou Hanns-Seidel-Stiftung, New Direction, Občanský institut, Evropské hodnoty a Wilfried Martens Centre for European Studies.

 

Příspěvků : 2 - 3.11. Migrace, hranice a bezpečnost

  1. Ivo Patta : 7.11.2016 v 10.48

    Téma migrace je pojato jen povrchně. Nezabývá se příčinami jevu. Proto doplním: Ekonomové provedli tolik diletantských zásahů do daňové a sociální legislativy EU od konce padesátých let, že mají de facto na svědomí hromadné vymírání evropských národů a nepřímo i současnou muslimskou migraci! V devadesátých letech ekonomové i u nás během tří let špatnou legislativou převzatou z EU snížili koeficient plodnosti z 1,7 na 1,2 dítěte na jednu ženu. Implementací předpisů EU ekonomové svými zásahy do zákonů daňového, sociálního pojištění, důchodového pojištění a zdravotního pojištění (např.: zákon č. 48/1997 Sb., § 1, odst.1/Tento zákon zapracovává příslušné předpisy Evropské unie), vyvolali skrytou válku proti rodinám s dětmi majority. Díky ekonomům v Česku chybí za posledních 20 let každé třetí dítě do vyrovnané populační bilance. Není divu, když např. ve státním rozpočtu na r. 2015 měl ministr financí ekonom A. Babiš tři položky v celkové výši 100 miliard korun likvidující porodnost u majority! Více v auditu vyspělého sociálního státu: http://slideplayer.cz/slide/2825793/

  2. Václav Houška : 31.10.2016 v 15.47

    Přihlašuji účast.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?