10 let od vstupu do EU očima sociologů: emigrace a imigrace

8.10.2014

siatkowka_foto_mariusz_cieszewski_maxiSrdečně vás zveme na předposlední seminář Občanského a Polského institutu navazující na letošní tři kulatá výročí: pádu komunismu, vstupu do NATO a EU. Tentokrát budeme z perspektivy poslední dekády a s výhledem do budoucna diskutovat o nejdůležitějších sociálních výzvách stojících před polskou a českou společností. Především se pak budeme věnovat otázce migrace.

Jaké následky bude mít pro Polsko současná emigrační vlna? Proč v migračních trendech existují mezi našimi zeměmi tak velké rozdíly? A jak jsme naopak připraveni migranty z cizích zemí a kultur přijímat? Hlavními hosty semináře budou nejvýznamnější odborníci na toto téma z obou zemí: prof. Krystyna Iglicka-Okólska (demografka, poradce polské vlády a Evropské komise pro otázky mobility, rektorka vysoké školy Uczelnia Łazarskiego) a prof. Dušan Drbohlav (katedra sociální geografie a regionálního rozvoje Přirodovědecké fakulty UK). Moderátorem semináře bude etnolog Ondřej Klípa, bývalý vedoucí sekretariátu Rady vlády pro národnostní menšiny.

Pracovní jazyky: čeština, polština, simultánně tlumočeno

Akce proběhne 15.10. v sídle Polského institutu na Malém Náměstí 1, Praha 1 od 18.00.
Cyklus 25/15/10: společná výročí a společné výzvy připravuje Polský institut ve spolupráci s Občanským institutem a Centrum politického myšlení v Krakově za podpory Česko-polského fóra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nabídka publikací

Newsletter

Chcete být pravidelně informováni o akcích Občanského institutu?